تولید محتوا و اهمیت آن در دنیای وب

تولید محتوا و اهمیت آن در دنیای وب

جایگاه و اهمیت تولید محتوا در دنیای وب چیست؟

  • آیا تا به حال چیزی در مورد اهمیت تولید محتوا شنیدید؟
  • آیا می دونید تا چه حد گوگل به اطلاع رسانی دقیق و یکتا اهمیت می ده؟
  • آیا می دونید که عمده دلیل عقب موندن یه سایت از سایت های رقیبش، بحث تولید محتوای یونیکه؟

پس با نتمارکو همراه باشید….

شبکه های اجتماعی، فضای سایت، تلگرام، اینستاگرام و… رو می شه به شکل یه ذخیره طلا دید، فضاهای خوبی که می شه جهت کسب و کار و معرفی بازار کوچک یا بزرگمون، از اون ها بخصوص از فضای وب سایت کمال استفاده رو برد؛ به شرطی که شما با ظرافت ها و قوانین این بازار به خوبی آشنا باشید و بدونید که چه تکنیک هایی می تونه شما رو توی جستجوها در صفحه ها و خطوط اولیه نگه داره و به طور کلی برای شما درآمد زایی و اعتبار بخشی داشته باشه!

مخاطبین و مردمی که جامعه هدف شما هستن، به دنبال اطلاعاتی جذاب، منحصر به فرد و به روز هستن که بتونن به اون اعتماد کنن و دوباره به سایت شما سر بزنن. خیلی وقت ها حتی یه مطلب مفید می تونه برای همیشه یه مخاطب، مشتری و یا کاربر رو به مجموعه مجازی شما اضافه کنه و این یعنی نشونه رفتن میون هدف!

خیلی از سایت ها به لحاظ تمامی استانداردهای دنیای وب خوب عمل می کنن، اما وقتی که سخن از تولید محتوا به میون میاد، از خرج کردن هزینه شونه خالی می کنن!

هوش گوگل!

برخی وب سایت ها هم امروزه مطالب خودشون رو از سایت های دیگه کپی برداری می کنن، در حالی که نه تنها برای وب سایت خودشون جایگاهی دست و پا نکردن، بلکه مورد تنبیه گوگل هم قرار می گیرن؛ گوگل سایت هایی که مطالب خودشون رو از سایت های دیگه کپی برداری می کنن رو جریمه می کنه و برای اونها ارزشی قائل نیست!

موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل به سایت هایی که از مطالب تکراری استفاده می کنن، امتیاز منفی می دن. اگه هم از مطالب با ارزش سایت های دیگه استفاده می کنین، یادتون نره که حتما لینک منبع مطالب رو در انتهای اون مطلب درج کنین!

اما اگه مطالب سایت رو با کمک یه کارمند متخصص تولید محتوا، تولید کنین، این امر باعث می شه تا کاربران از سایت شما بازدید کنن و حتی سایت شما رو به دیگران هم معرفی کنن.

تولید محتوا به طور حتم می تونه بخش مهمی از یه استراتژی محتوا رو بازی کنه. محتوای سایت شما نشون دهنده ماهیت، شخصیت و درون مایه سایت شماست.

اگه یه شرکت به دنبال ارتقاء تصویر خودش به واسطه معرفی خدمات، کالاها و اهدافش باشه، باید بتونه به خوبی خودش رو به مخاطب معرفی کنه و با کلمات دقیق، روان و عام پسند، اعتماد مخاطب خودش رو جلب کنه.

اهمیت سرچ

توی حجم انبوه مطالبی که توی اینترنت وجود داره، کاربران به کمک موتورهای جستجو به مطالب مورد نظرشون دست پیدا می کنن، به طوری که کمتر کاربری به طور مستقیم آدرس وب سایتی مشخص رو وارد می کنه و به سراغ رفع نیازهای خودش می ره؛ پس موتورهای جستجو، کلیدی اساسی برای جذب ترافیک بازدیدکنندگان به شمار می ره!

اهمیت تولید محتوا بخصوص محتوای یونیک توی قوانین سئو یا همون بهینه سازی سایت، اینه که موتورهای جستجو مخصوصا گوگل اهمیت غیرقابل تصوری برای تولید محتوا قائلن و وب سایت هایی که به پربارتر شدن دیتابیس ها با مطالب نو و تازه کمک می کنن رو توی رتبه های بالای نتایج جستجو قرار می ده و این یعنی نتیجه بخشی!

لازمه در این مجال بگیم که بیش از ۶۰ درصد ترافیک رو موارد رتبه اول نتایج گوگل در نتیجه جستجو کلمه کلیدی خاص دریافت می کنن که می تونه انفجاری در میزان بازدیدکننده وب سایت شما لقب بگیره!

این رو فراموش نکنین که…

درسته که محتوای غیرتکراری و یکتا خیلی مهمه ولی این به این معنا نیست که شما هر مطلب کم کیفیتی رو می تونین به اعتبار اینکه از زبان خودتونه روی سایت بذارین؛ اشتباه نکنین، گوگل به همه زبان ها مسلطه!

قوانین نگارشی، املای صحیح و ارتباط موزون مطالب صفحات مختلف به اضافه لینک های درونی که مهر تاییدی به حرف های خودتونه، می تونه شما رو توی چشم گوگل معتبر و معتبرتر کنه!

شما باید مطالب جذاب، با قلمی روان اما علمی بیان کنین، تا مخاطب شما تا انتهای مطلب توی صفحه شما بمونه و بعد از خوندن یکی دو خط، صفحه رو نبنده، شما بهتر می دونین که به سرعت بستن صفحه یوزر چقدر می تونه Bounce rate و نرخ پرش شما رو زیاد کنه که این قطعا یه فاجعه است!

تولید محتوا فقط متن نیست!

این رو هم فراموش نکنین که تولید محتوا فقط به متن خلاصه نمی شه، تولید عکس ها و فیلم های تازه برای تفهیم بهتر مخاطب، پادکست ها و… همگی جزئی از بازار بی انتها و دارای اهمیت تولید محتوا هستن که می شه در هر بخش سرمایه گذاری خوبی داشت!

چند نکته مهم در تولید محتوای یونیک:

  • سعی کنید هر چند وقت یک بار مطالب سایت خودتون رو خونه تکونی کنین، حتی در حد یه پاراگراف هم شده به مطالب قبلی تون اضافه کنین تا گوگل متوجه شه شما در حال به روزرسانی مداوم مطالبتون هستین.
  • بهتره برای متن هاتون عکس ها، فیلم ها و لینک های مرتبط و جذاب تهیه کنین! گوگل به سایت هایی که در کنار تولید محتوای یونیک و یکتا، عکس ها و فیلم های کوتاه و مرتبط اضافه می کنن، امتیاز بیشتری می ده!
  • نکات سئو رو تا جایی که امکانش هست، توی نوشته هاتون رعایت کنین. ویژگی alt عکس ها، نوشتن متا (خلاصه) مناسب، قرار دادن کلمه کلیدی در خور با چگالی تایید شده افزونه یاست و… همگی جزئی از قوانین مهم سئو شدن یه مطلبه!

پیشنهاد نتمارکو:

نتمارکو می تونه در تمام زمینه های تجاری، اقتصادی، معرفی خدمات و کالا با شناخت کامل از اهداف شما، مثل جزئی از مجموعه شما عمل کرده و در جهت اهدافتون، با حفظ تمامی قوانین و ویژگی های سئو، محتویاتی یونیک، کاربر پسند و در خور، تولید کرده و موجب افزایش اعتبار سایت شما بشه!

نتمارکو با داشتن متخصصینی نمونه با رزومه های کاری درخشان و مدارک تحصیلی در حوزه ادبیات، اقتصاد، بازاریابی و… در کنار تکنیک های دیجیتال مارکتینگ و ویراستاری و یافتن مشتری بالقوه و بالفعل برای شما عزیزان توان تولید به روزترین و معتبرترین محتواهای قابل اتکا رو داره!

لازم به ذکره با توجه به اهمیت تولید محتوا و این مطلب که تولید محتوا تنها تولید متن نیست، نتمارکو با تهیه متون، عکس ها، فیلم ها و پادکست های منحصر به فرد و باکیفیت، باعث دیده و شنیده شدن هرچه بیشتر برند شما می شه!

آژانس دیجیتال مارکتینگ نتمارکو