7 key phrase in Email Marketing

7 عبارت کلیدی در ایمیل مارکتینگ

7 عنوان کلیدی جهت باز شدن ایمیل های ارسالی در بازاریابی ایمیلی

همانطور که در مقالات گذشته (آشنایی با بازاریابی ایمیلی) به آن اشاره شد، یکی از روش های پر بازده در بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ ، استفاده از بازاریابی ایمیلی می باشد.

امروزه شرکت ها و وب سایت های بزرگ با استفاده از روش های نوین بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ)، بازدیدکنندگان خود را به مشتری تبدیل کرده و با فروش محصولات خود به آنها، به درآمد فوق العاده زیادی دست یافته اند که این امر، استفاده از بازاریابی ایمیلی را در فرآیند بازاریابی اینترنتی ارزشمند کرده است.

اما دریافت ایمیل بازدیدکنندگان و ارسال زمانبندی شده یا فصلی ایمیل به آنها کل ماجرا نیست. یک متخصص بازاریاب اینترنتی باید بداند که از چه روش ها و ترفند هایی استفاده نماید تا بتواند در قسمت اول، بازدیدکننده را مجاب به باز کردن ایمیل خود نماید و سپس از طریق آن به سایت ارجاع داده شود.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با 7 نکته بسیار مهم آشنا کنیم. 7 مدل کلمه کلیدی که در صورت استفاده از آنها در موضوعات ایمیل، نامه های ارسالی از طرف شما را جذابتر کرده و  باعث می شود درصد باز شدن ایمیل توسط کاربر به میزان چشمگیری افزایش یابد.

Email Marketing

نکات ارزشمند در بازاریابی اینترنتی

7نکته کلیدی در بازاریابی ایمیلی

1 – استفاده از اعداد خاص

استفاده هوشمندانه از اعداد در موضوعات ایمیل همیشه تاثیرات بسیار فوق العاده ای را از خود به نمایش گذاشته و نرخ باز شدن ایمیل ها افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از راز هایی که وجود اعداد نهفته است، ایجاد حس کنجکاوی در ذهن مخاطبان می باشد. به عنوان مثال : “در کمتر 3 دقیقه، محصول X را دریافت نمایید”، “تخفیف ویژه تا 2 روز دیگر”، ” 10 نکته کلیدی و کاربردی مدیران صنعت”.

2 – استفاده از عبارات سوالی

از آنجایی که حس کنجکاوی همیشه عامل اصلی باز شدن ایمیل های ناشناس توسط کاربران است، استفاده ی هوشمندانه از جملات و عبارات سوالی که حس کنجکاوی را در ذهن مخاطب ایجاد کند، می تواند احتمال باز شدن ایمیل را افزایش دهد. به عنوان مثال : ” تابحال تجربه ی حضور در مراسم X را داشته اید؟” ، ” آیا از روش Y در کارتان استفاده کرده اید؟” ، ” تا به حال به موضوع Z فکر کرده اید؟”

3 – استفاده از درصد

استفاده از اعداد به همراه درصد می تواند یکی از عوامل مهم باز شدن ایمیل ها باشد. به عنوان مثال : ” 94درصد مردم ایران از محصول A استفاده می کنند.” ، “شما هم جزو 10 درصد مدیران موفق باشید.”

4 – استفاده از کلمه فیلم (ویدئو)

یکی دیگر از عباراتی که به هنگام حضور در موضوع ایمیل، احتمال باز شدن را به همراه خواهد داشت، کلمه ی “فیلم” یا “ویدئو” می باشد. شاید دانستن نتیجه یکی از تحقیقات در این زمینه برایتان جالب باشد، هنگامی که در موضوع ایمیلتان کلمه “فیلم” را به همراه کلمه “رایگان” استفاده نمایید، نرخ باز شدن ایمیل کاهش پیدا می کند. تحقیقات نشان داده که در صورت استفاده از کلمه رایگان، احساس بی ارزش بودن برای کاربر بوجود  خواهد آمد. البته این موضوع در مورد کاربرانی است که با شما آشنا نیستند نه در مورد اعضای وفادار سایت.

5-  استفاده از نام شخصی کاربر

یکی از روش هایی که باز شدن ایمیل توسط کاربر را تضمین می کند، استفاده از نام شخصی کاربر در موضوع ایمیل می باشد.

6 – استفاده از عبارات مربوط به اتفاقات و رویدادها

یکی از روش هایی که با استفاده از  آن ارتباط فوق العاده خوبی با کاربر می توان برقرار کرد و از طریق آن می توان احتمال باز شدن ایمیل را افزایش داد، بکاربردن عبارت مربوط به  رویداد و اتفاقات روز و لحظه ای در موضوع ایمیل می باشد. فرض کنید در روزهای آخر سال هستیم و به عید نوروز نزدیک می شویم. در این لحظه حس و حال مردم و کاربران، حال و هوای عید را همراه خود دارد. به عنوان نمونه، شما محصولی آموزشی با عنوان X دارید و در موضوع ایمیلتان از تیتر “عید نوروز با X بیشتر خوش میگذره” استفاده می کنید و در متن در مورد استفاده از محصول X در تعطیلات نوروز صحبت می کنید. هنگامی که چنین ایمیلی به کاربران خود ارسال کنید، احساس نزدیکی فوق العاده زیادی نسبت به ایمیلتان بوجود می آید.

7 – از اعتبار دیگران کمک بگیرید

یکی از روش هایی که امروزه در دنیای تبلیغات بسیار رایج می باشد، استفاده از اعتبار دیگران در نامه های ارسالی می باشد. هنگامی که برند شما برای کاربران و مخاطبان شهرت نداشته باشد و هنوز برای آنها ناشناخته است می توانید از این روش استفاده نمایید اما قبل از انجام آن می بایست تحقیقاتی بر روی مخاطبان و بازار هدف خود انجام دهید تا متوجه شوید که به چه برندهایی علاقه مند می باشند. در مرحله بعد می توانید از اعتبار آن برند نام آشنا، در موضوعات خود استفاده نمایید. بطور مثال: ” بزرگترین اشتباه مایکروسافت” ، “محبوبیت فیسبوک در برابر اینستاگرام” و غیره.

گاهی وقت ها برای اثرگذاری بیشتر می توانید از ترکیب موارد فوق در یک عنوان استفاده نمایید. به عنوان مثال : ” لذت استفاده از دیدن یک فیلم 3 دقیقه ای رو از دست ندهید” ، “می دانید 95درصد کارشناسان از چه روشی استفاده می کنند؟”

برای موفقیت باید تلاش کرد، تجربه کرد، هنگامی که شما از این 7 مورد بصورت جداگانه و یا تلفیقی استفاده کنید بعد از گذشت زمان می توانید به راحتی بهترین موضوع را بنویسید. همچنین می توانید نظرات و ایده هایی که به آن دست یافتید را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه ها

  1. میعاد گفت:

    سلام مطلبتون واقعا مفید بود.بخاطر سخاوتتون در به اشتراک گذاشتن این اطلاعات برای دوستداران بازاریابی اینترنتی ممنونم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *