نوفالو لینک چیست

تاثیر لینک نوفالو در صفحات

تاثیر لینک های نوفالو در بک لینک

همانطور که در مقالات گذشته در مورد بهینه سازی سایت به روش OffPage Seo توضیحاتی ارائه گردید، اهمیت لینک سازی (لینک بیلدینگ) در راستای سئو و کسب اعتبار و افزایش رتبه از نگاه موتورهای جستجو برایمان پدیدار گردیده شد. نکته حائز اهمیتی که در این قسمت وجود دارد آن است که لینک سازی به 2 روش فالو و نوفالو صورت می پذیرد که اکثراً سئوکاران سعی بر آن دارند تا روند لینک سازی که برای یک سایت انجام می دهند، بوسیله لینک های فالو (به جهت تاثیر مستقیم آن) انجام گرفته شود. اما در این مقاله سعی بر آن داریم تا به نکاتی در زمینه لینک های نوفالو اشاره کرده و تاثیر فوق العاده آنرا بررسی نماییم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نوفالو (nofollow) چیست؟

نوفالو کدی است که بصورت rel = “nofollow” در قسمت HTML کد لینک های سایت قرار گرفته می شود و به طراحان و صاحبان سایت این امکان را می دهد تا به موتورهای جستجو اعلام کنند که لینک معرفی شده را دنبال نکنند.

<a href=www.example.com rel=”nofollow”>Anchor Text</a>

نکته ای که در این راستا وجود دارد آن است که موتورهای جستجو در هنگام برخورد با لینک نوفالو، آنها را در ارزیابی پیج رنک سایت مبدا (به عنوان لینک دهنده) محاسبه نخواهد کرد و همچنین، امتیازی از بابت لینک دادن سایت شما شامل حال سایت مقصد نخواهد شد. اما اجازه ایندکس شدن را به آنها خواهد داد.

ممکن است تصور شما اینگونه باشد که لینک های نوفالو، هیچ تاثیری در بک لینک ها و کسب اعتبار برای یک سایت نخواهند داشت و اعتباری را بصورت مستقیم منتقل نخواهند کرد. اما باید توجه داشته باشید که در حال حاضر، اکثر سایت ها به هنگام به اشتراک گذاشتن مطالب، نام منبع محتوا را ذکر خواهند نمود. در این صورت موتورهای جستجو با مشاهده این نوع از لینک ها و ایندکس نمودن آن، امتیازی را برای سایت لینک شده در نظر خواهند گرفت که این امتیاز در کنار امتیازهای کسب شده توسط لینک های فالو، در انتها باعث می گردد که مجموعه ای از امتیازهای گرفته شده از لینک های فالو و نوفالو  به عنوان لینک سازی طبیعی برای شما در نظر گرفته شود و جایگاه سایت شما را در موتورهای جستجو ارتقا دهد.

باید توجه ویژه ای داشته باشید، در صورتیکه تمام لینک های شما بصورت فالو باشد، بک لینک ها از نظر موتورهای جستجو به عنوان لینک های غیرطبیعی در نظر گرفته خواهند شد و در این لحظه سایت شما از طرف موتورهای جستجو جریمه خواهد شد.

پس متوجه خواهید شد که لینک های نوفالو، چقدر می تواند به روند بک لینک سازی سایت شما کمک کرده و اعتبار آن را افزایش دهد و وجود لینک ها را طبیعی جلوه دهند.

موارد استفاده از لینک های نوفالو

  • جلوگیری از اسپمرها : گاهی وقت ها این امکان بوجود می آید که سایت شما در تیررس لینک های اسپم قرار خواهد گرفت و لینک های متفاوت در بخش نظرات سایت قرار گرفته خواهد شد. در اینصورت می توانید با استفاده از قرار دادن کد نوفالو (nofollow) بر روی لینک ها، از تاثیر تمامی آنها در امتیاز دهی پیج رنک خود جلوگیری نمایید.
  • جلوگیری از به تکرار رسیدن محتوا : در صورتیکه در محتوای سایت شما، متن لینک شده (anchor text) متفاوتی وجود دارد که همگی به یک صفحه داخلی یا خارجی لینک شده اند، جهت جلوگیری از تکرار لینک، کافیست یکی را به عنوان فالو و بقیه لینک های یکسان را با استفاده از کد نوفالو نادیده بگیرید.
  • وجود تبلیغات متنی : در حال حاضر، بیشتر سایت هایی که از طریق بنر ها و تبلیغات متنی کسب درآمد می کنند برای جلوگیری از تاثیرات منفی لینک ها در پیج رنک سایت خود، از کد نوفالو بر روی لینک های تبلیغاتی خود استفاده می کنند.
  • جلوگیری از کاهش اعتبار : همانطور که بخشی از اعتبار شما، از طریق لینک های ورودی به سایتتان بدست می آید، ولی بخش زیادی از اعتبار خود را به جهت لینک دادن به سایت های دیگران از دست خواهید داد. در اینصورت تنها کاری که می بایست انجام دهید استفاده از کد نوفالو بر روی لینک های خروجی می باشد.

همچنین نکته دیگری که در این راستا باقی می ماند آن است که استفاده از لینک های نوفالو، می تواند کمک شایانی به برندسازی سایت شما داشته باشد. کافیست نگاهی به سایت های رتبه یک گوگل و لینک های ساخته شده آن بیاندازید تا متوجه شوید که اکثرا سایت های برتر از لینک های نوفالوی بسیار زیادی استفاده کرده اند.

 

1 نظر

  1. […] تاثیر لینک های نوفالو در بک لینک nofollow – | نتمارکو| نتم… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *