کاهش حجم تصویر و بهینه سازی آن

optimization images size photo seo

بهینه سازی تصاویر با استفاده از کاهش حجم آن

یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش سرعت سایت، کاهش حجم عکس های وب سایت می باشد. با کاهش حجم عکس ها، صفحات سریع تر لود شده و کاربران کمتر خسته می شوند و از همه مهم تر، این روش، سئو بهینه سازی وب سایت (SEO) و افزایش رتبه سایت شما را به همراه خواهد داشت.

برای کاهش حجم عکس ها روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها، استفاده از برنامه ی فتوشاپ است. با استفاده از این برنامه شما به 2 روش می توانید کاهش حجم تصاویر را انجام دهید.

  • استفاده از گزینه Image Size و کاهش سایز تصاویر بزرگ به میزان مناسب (تصویر 1)
  • روش دوم، ذخیره تصاویر با استفاده از گزینه Save For Web با پسوند .gif

 

تعیین سایز تصاویر در فتوشاپ

تصویر 1 – تعیین سایز تصاویر در فتوشاپ

البته روش دیگری هم وجود دارد، در صورتی که به برنامه فتوشاپ دسترسی ندارید می توانید از آن استفاده نمایید. ابتدا بر روی تصویر راست کلیک کرده و از قسمت Open With گزینه Microsoft Office Picture Manager را انتخاب کنید. در این قسمت، با انتخاب گزینه Edit Pictures، در قسمت باز شده به سراغ آخرین گزینه یعنی Compress Pictures رفته و مشخص کنید که حجم تصویر برای چه کاربردی کاسته خواهد شد.

Editpictures

تصویر 2 – ویرایش و تعیین سایز تصاویر

به این نکته توجه داشته باشید که رایج ترین کار استفاده از عکس ها با فرمت jpg می باشد و اگر می خواهید تصویر زمینه ی شفافی داشته باشد تا بر روی عکس یا زمینه ی دیگری قرار گیرد می توانید از پسوند png برای ذخیره تصاویر استفاده نمایید (در صورتی که اطراف تصویر سفید نباشد).

کلمات کلیدی: بهینه سازی تصویر, بهینه سازی سایت, سئوی تصویر, کاهش حجم تصویر, کاهش سایز تصاویر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *